מה זה הטרדה מינית?

מה זה הטרדה מינית?

האם ניתן לומר שהחוק למניעת הטרדה מינית,עדיין לא לגמרי מובן?

התשובה היא שכן, עדיין עולות שאלות ודילמות רבות בנושא.

מבלי להיכנס להסברים מורכבים ננסה להסביר:

ראשית, את\ה אמור\ה להיות מסוגל\ת להרגיש בנוח במקום עבודתך או הלמיד. אם העובדה הזו אינה מתקיימת וישנה תחושה של הטרדה מינית, אפשר להתחיל להבין לעומק מי הגורם או הגורמים האפשריים.


מה יכולות להיות האפשרויות להטרדה מינית?


הטרדה מינית כוללת התנהלות והתנהגות מינית לא רצויה אם במפגשים אישיים או אם בסביבה (במרחב הציבורי).

הטרדה מינית כוללת דרישה לטובות הנאה מיניות, מחוות גופניות לא רצויות או מקובלות, והטרדות מילוליות או גופניות אחרות בעלות אופי מיני המתרחשות במקום העבודה או בסביבת הלמידה.

לעיתים ההטרדות המיניות הן גלויות וברורות ולעיתים קשה לזהות אותן אם כיוון שהמטריד פועל בצורה מתוחכמת או בגלל הקושי לקבל את העובדה שהתרחשה הטרדה מינית.


נמשיך וננסה להסביר:


הטרדה מינית לא תמיד צריכה להיות מקושרת להתנהגות מינית או מופנית לאדם מסוים; לדוגמה, הערות שליליות על נשים כקבוצה עשויות להיות סוג של הטרדה מינית.


למרות שחוק למניעת ההטרדה המינית לרוב אינו עוסק בהערות מקניטות למיניהן שאין בהן תוכן מיני (או רמיזה לתוכן כזה), התנהגויות אלה יכולות גם להרגיז וגם להיות בעלות השפעה רגשית שלילית אך הן אינן הטרדה מינית.


איך נראית הטרדה מינית?


הטרדה מינית יכולה להתרחש במגוון נסיבות. ההטרדה עלולה להיגרם ע״י גבר או אישה שיש לו\ה קשר כלשהו עם הקורבן, כולל היותו מנהל ישיר, עמית לעבודה, ספק, לקוח וכו׳

צורות מסוימות של הטרדה מינית כוללות:


-תנאי העסקה או קידום התלויים בחסדים מיניים, במפורש או במשתמע.

-בקשות לטובות מיניות.

-הטרדות מילוליות בעלות אופי מיני, כולל בדיחות המתייחסות למעשים מיניים או נטייה מינית.

-מגע לא רצוי.

-שיחה על יחסי מין / סיפורים / פנטזיות מיניות בעבודה, בבית הספר או במקומות לא הולמים אחרים.

-חשיפה עצמית או ביצוע מעשים מיניים עצמיים.

-תמונות, אימיילים או הודעות טקסט הכוללים תכנים מיניים.


ומה ההבדל בין הטרדה מינית לתקיפה מינית?


הטרדה מינית היא מונח רחב, הכוללת סוגים רבים של התייחסות מינית מילולית וגופנית לא רצויה. תקיפה מינית מתייחסת למגע מיני או להתנהגות, לרוב פיזית, המתרחשת ללא הסכמת הקורבן. הטרדה מינית מפרה בדרך כלל חוקים אזרחיים ,הזכות לעבוד או ללמוד מבלי שיטרידו אותך ,אך במקרים רבים אינה מעשה פלילי, בעוד שתקיפה מינית מתייחסת בדרך כלל למעשים פליליים.

בחוק למניעת הטרדה מינית ישנו סעיף המציין מעשים מגונים והוא סעיף שצורף לחוק כנגזרת של עבירה פלילית שקיימת בחוק העונשין הפלילי. מבלבל? ההסבר לכך קשור לפירוט הקודם: ההטרדה עלולה להיגרם ע״י גבר אישה שיש לו\ה קשר כלשהו עם הקורבן, כולל היותו מנהל ישיר, עמית לעבודה, ספק, לקוח וכו׳

ישנם כמה סוגים של תקיפה מינית (שאינם הטרדה מינית) :


-חדירה לגוף הקורבן, המכונה גם אונס.

-ניסיון לאונס.

-אילוץ קורבן לבצע מעשים מיניים, כמו מין אוראלי או חדירה לגוף התוקף.

-מגע או רצון למגע מיני לא רצוי.

.

היכן יכולה להתרחש הטרדה מינית?


הטרדה מינית יכולה להתרחש במקום העבודה או בסביבת הלמידה, כמו בית ספר או אוניברסיטה. זה יכול לקרות בתרחישים רבים ושונים, כולל שיחות לאחר שעות העבודה, חילופי דברים במסדרונות ומרחבים שאינם מקומות עבודה מוגדרים (במסגרת ימי גיבוש או מפגשים מקריים בסביבה ציבורית כמו פארקים, מסעדות, בתי קפה וגם במקום המגורים הפרטי)


מהן ההשפעות של הטרדה מינית?


התנסות בהטרדה מינית עלולה לגרום במקרים מסוימים להתמודדות עם בעיות רגשיות, גופניות או נפשיות.


תחושות רגשיות עלולות לכלול:

כעס, פחד, השפלה, בושה, אשמה, תחושת מאבק, חשש לאלימות, חוסר אונים ואובדן שליטה.


תחושות נפשיות עלולות לכלול:

חרדה, דכאון, טראומה ופוסט טראומה, קשיי ריכוז, איבוד מוטיבציה, תחושות אובדניות.


תחושות גופניות עלולות לכלול:

רמת מתח גבוהה, כאבי ראש, עייפות, קשיי שינה והפרעות אכילה.


מה ניתן לעשות אם אני עד\ה להטרדה מינית?


התערבות במקרה של הטרדה מינית יכולה למנוע הסלמה, להרתיע מטרידים אחרים ולהקטין את עוצמת הפגיעה. במקרים של מנהלים או עובדים בכירים היא גם חובה.

אין צורך להיות גיבור\ה כדי להשפיע לטובה על חייו של מישהו, וניתן להתערב בצורה שתתאים לרמת האפשרויות שלך ושתואמות את המצב.

התערבות בזמן הטרדה, יכולה לאפשר לאדם המוטרד הזדמנות להגיע למקום בטוח ולהיחלץ מהמטריד.

אפשרויות נוספות הן:

יצירת הסחת דעת. עשה\י מה שאת\ה יכול כדי להפריע להטרדה, או להסיח את דעתם של המשתתפים בהטרדה. וודא\י שאת\ה לא מסכנ\ת את עצמך על ידי ביצוע פעולה זו.

לשאול ישירות!! דבר\י ישירות עם האדם המטריד. אם ההטרדה מתרחשת בעבודה או בבית הספר, הציעו ללוות את המוטרד\ת כדי שלא ייאלצו להיפגש עם המטריד. הצע ללוות אותם לרכב, להסעה או להפסקה.

פנה לסמכות בארגון (ממונה למניעת הטרדה מינית או אם אין בנמצא אדם בכיר שניתן להסתייע בו) . ההמלצה היא לפנות באישור המוטרד\ת אך ניתן לפנות גם באנונימיות.

ניתן גם (או בהסכמת המוטרד\ת או באנונימיות ללא חשיפת שם המוטרד\ת) להתייעץ עם עובד אחר, איש אבטחה, או כל עובד בכיר, ולעיתים קרובות הם יהיו מוכנים לסייע.

זה לא מפתיע אם כך שהחוק למניעת הטרדה מינית אינו ברור ומאומץ ע״י כולם. כיוון שהנושא מתייחס ליחסים בין אנשים הדילמות והמורכבויות הן גדולות. יחד עם זאת הסברה והדרכה מאפשרים יצירת סביבת עבודה או לימודים המצמצמים כמעט לחלוטין את ההטרדות המיניות

לשאלות ולהתייעצות נוספת פנו אלינו ונשמח לסייע.