מהן ההשלכות על מקום עבודה בו מתרחשת הטרדה מינית?


מהן ההשלכות על מקום עבודה בו מתרחשת הטרדה מינית?

כשאנחנו מתייחסים להטרדה מינית בעבודה, אנחנו לרוב חושבים על המוטרדת ועל המטריד. אבל במשוואה הזאת ישנו גורם נוסף שמשפיע ומושפע מהמעשה והוא מקום העבודה עצמו. ההטרדה שהתרחשה בין כתליו, ופעמים רבות עם קשר הדוק ליחסי המרות המתקיימים בו (במקרים רבים –עובד בכיר הטריד עובדת הכפופה לו), חושפת אנשים נוספים למעשים, גם אם אינם קשורים אליהם באופן ישיר.

ניתן לחלק את ההשלכות של ההטרדה המינית במקום עבודה לכמה רמות: האווירה הכללית וההווי המשרדי, תחושת העובדת ופריון העבודה שלה שלה והשלכות כלכליות על הארגון.


האווירה הכללית וההווי המשרדי

השמועה מתפשטת מהר

העובדים מבלים את רוב שעות היום שלהם במקום העבודה, חלקם מנהלים יחסים קרובים יותר מאשר עמיתים לעבודה והחיכוך היומיומי בין כולם מביא לכך ש״רכילות״ כמו הטרדה מינית מגיעה לכל אוזן. במוקדם או במאוחר השמועה תתפשט וייווצר עניין על אופן הטיפול של הארגון בבעיה.

אמרנו רכילות? אז אחרי שהשמועה נפוצה עובדים יכולים למצוא את עצמם נוקטים עמדה ו"לתפוס צד" בסיפור, גם אם הם אינם מעורים בפרטיו – מה שעלול להזיק למוטרדת, או סתם להעלות את הנושא על סדר היום. זה עלול לגרום למעורבים בסיפור, ובעיקר למוטרדת, להרגיש מאוד לא בנוח. היא ממש לא ביקשה להיות במרכז תשומת הלב המשרדית.

גם תחושות קשות מתחילות להתעורר

העובדה שהתרחש מעשה פסול ולא חוקי במקום העבודה עשויה לעורר בעובדים תחושות קשות, חוסר ביטחון ובלבול: איך מתמודדים עם העבודה שלעובד או מנהל שכל כך הערכנו יש צדדים אפלים או כאלה שהעדפנו לרוב להעלים עין מהם? אם מישהי אחת הוטרדה, אולי זה גם יקרה לי? איך אפשר להמשיך לעבוד כרגיל כשמישהי לצדי ממש סובלת כרגע?


תחושת העובדת וה-well being שלה בעבודה

מה היא מרגישה?

מי שחווה קושי משמעותי היא העובדת שהוטרדה, וכעת נאלצת להתמודד עם העובדה שכולם יודעים מה קרה לה ואולי אף גיבשו על כך דעה, תחושה של חדירה לפרטיות, בושה ואי נוחות. באופן טבעי מצב הרוח שלה יהיה ירוד ואולי אף תורגש ירידה במוטיבציה שלה ושינוי ביחסים הבין אישיים עם שאר חבריה לעבודה. היא עלולה להתכנס, לשקוע ולהרגיש מאוד בודדה.

גם הפרודוקטיביות שלה יורדת

העובדת שהוטרדה יכולה להיות מצויה בקונפליקט אם "לפתוח" את הנושא ולהגיש תלונה נגד המטריד, או לשמור זאת לעצמה כדי לא לעורר עניין או מחשש שהדבר יביא לפיטוריה, ולצערנו מקומות עבודה מסוימים אכן נוהגים כך. יתכן שהיא אף תאלץ לאמץ התנהלות חדשה, מעין הליכה על ביצים, שתבטיח את הימנעותה מהמטריד ככל האפשר.

הטרדה מינית בעבודה עלולה לגרום לפגיעה במחויבות של העובדת למקום העבודה ולירידה ביכולת להתרכז במשימות להן היא נדרשת. גם קשיי ריכוז והיכולת להתמודד עם בעיות בעבודה ופגיעה כללית בתפקוד הם מנת חלקן של העובדות הללו.


השלכות כלכליות על הארגון

מהיעדרות ועד התפטרות

מקומות עבודה שמתמודדים עם הטרדה מינית מרגישים את ההשלכות גם בכיס שלהם: פריון העבודה של המוטרדת (כפי שציינו קודם) יורד, ויש סיכוי שההתעסקות של שאר העובדים בנושא תסיט את תשומת הלב שלהם מהעבודה באופן מסוים. לכך יש להוסיף, גם חיסורים והיעדרויות מהעבודה בשל ההתמודדות הנפשית ישפיעו על הארגון.

אם העובדת בחרה להתפטר, מקום העבודה יפסיד כוח אדם כמו גם שנות ותק וניסיון, השקעה בהון אנושי והשקעת אנרגיה אדמיניסטרטיבית. תוסיפו לזה גם מתן הפיצויים אם העובדת החליטה להגיש תלונה וזאת התקבלה – והבנתם את התמונה הכללית.


לסיכום, ניתן לראות שמקום עבודה שמתרחשת בו הטרדה מינית נאלץ להתמודד עם השלכות חברתיות וכלכליות, וזאת בנוסף לעובדת המעורבת בסיפור שחווה התמודדות מורכבת משל עצמה. תהליך הדרכה שמועבר במקום העבודה, עוד לפני שהתרחשה בו הטרדה מינית, יכול למנוע אותה ולסייע בהתמודדות אם, לצערנו, תתרחש.


לקבלת פרטים ולהזמנת סדנה למקום העבודה – לחצו כאן