לעבור את תהליך ביחד: הסדנה ככלי למניעת הטרדה מינית בעבודה


לעבור את תהליך ביחד: הסדנה ככלי למניעת הטרדה מינית בעבודה
Photo by Randy Fath on Unsplash

בואו נדבר על חינוך להתנהגות ראויה בעבודה. העיסוק בנושא הטרדה מינית במקום העבודה הוא לא משהו מהנה במיוחד לצפות לו. בדרך כלל זה מסתכם בסקירה כללית, חידוד נהלים באופן לקוני, שליחת לומדה עם שאלון אמריקאי, חלוקת תקנון שככל הנראה אף אחד מהעובדים לא יסתכל בו ...הבנתם את הכיוון, נכון?

האם אפשר בכלל להעביר את הנושא באופן שירתק את כלל העובדים וגם ירתום אותם למשימה המשותפת – מניעת הטרדה מינית במקום העבודה שלכם? כן, בהחלט. תתפלאו לגלות איך נושא מורכב כל כך, שבדרך כלל ארגונים לא ששים לעסוק בו, יכול להיות ידידותי יותר כשהוא מועבר באופן מרענן, ישיר ובגובה העיניים.

את הסדנה שלנו יצרנו בדיוק בשביל הצורך להנגיש את הנושא לארגונים שהנושא חשוב ללבם ושהערכים הבאים עומדים בבסיסה:


פעילות חברתית מגבשת

נתחיל בכך שמתקיימת יציאה מהשגרה מיום העבודה מלווה בתחושת התרגשות לקראת פעילות משמעותית משותפת. מי לא היה שמח לכמה שעות של פעילות חברתית, כזאת שתשכיח את המשימות, המטלות, הדד-ליינים והעומס? על הדרך משיגים גם כמה רגעים חשובים של גיבוש לעובדים.


חוויה מקורית ודרך למידה יצירתית

לא רק פעילות חברתית מגבשת משיגה הסדנה, אלא גם העברת הכלים והידע באופן חווייתי, מקורי ומרתק שמאפשר למשתתפים לקחת חלק ממשי בתהליך הלמידה באמצעות סימולציות. זה, כמובן, יהיה הרבה יותר אפקטיבי מלחלק לעובדים תקנון או לומדה.

המלצה אחת של "בוגרי" הסדנה מתארת זאת באופן מדויק: "הייחודיות, המקוריות והיצירתיות בשיטת הטיפול נתנו לנו חוויה משמעותית, יוצאת דופן ומרעננת שיש לה ערך מוסף שאי אפשר היה לקבל במסגרת הרצאה פרונטלית רגילה".


שותפות גורל

הסדנה יוצרת אצל כל המשתתפים בה תחושה שכולם שווים. כאשר כולם מתכנסים עבור אותה מטרה, עוברים ביחד על אותם נושאים ונהלים ומקיימים סימולציות שבין היתר מדגישות את האחריות ההדדית, גם לעובדים בכירים וגם לעובדים מן השורה – זוהי התזכורת שהיחס להטרדה מינית במקום העבודה הוא בעל השפעה וחשיבות לכל הדרגים והתפקידים.


העובד הוא בראש ובראשונה בן אדם

נכון שכולם מגיעים לעבודה כדי לספק תוצר מסוים ולהרוויח משכורת, אך העובדים הם קודם כל בני אדם הרבה לפני שהם ראשי צוות, מנהלי פרויקטים, מפתחי מוצר ועוד. הזווית הזאת מתחדדת יותר כאשר בסדנה העובדים מרגישים שהארגון רואה אותם, עושה בשבילם, דואג לרווחתם, שהם מרגישים בנוח ושהמקום עושה כל שביכולתו כדי לספק את התשתית לכל אלה.

זאת ההוכחה לכך שהארגון לא מחפש רק להגדיל את התפוקה המקצועית, אלא מכיר בכך שרווחתו של כל מי שעומד מאחוריה היא הלב שמניע אותו.


נגיעה גם בחיים שמחוץ לעבודה

בסיום הסדנה, כל משתתף יוצא עם ידע בנושא ההטרדות המיניות הן בעבודה והן מחוצה לה. משתתף בסדנה, שהעיד שהיא נגעה בו גם בחיים הפרטיים שלו , שיתף: "השתתפתי בהרבה סדנאות והרצאות, וזו היחידה שהצליחה לעניין אותי ולהשאיר אותי מרוכז וללכת למשרד עם מחשבות איך אוכל לייצר אווירה טובה יותר אצל העובדים. אבל לא פחות חשוב - איך אני מדבר במעגל החברים שלי. אני שמח מאוד שהגעתי לסדנה. היא ממש גרמה לי להסתכל על כל נושא ההטרדות מכיוון אחר".


כלים להתמודדות משותפת

מעבר לכך שהעובדים מיישרים קו לאחר השתתפות בסדנה ולומדים, ביחד, את נושא ההטרדה המינית בעבודה, נוצר בונדינג סביב אותו נושא. למה הכוונה? במידה וייתקלו בסיטואציה שעלולה להתפרש כהטרדה מינית בעבודה, הם יפעלו ביחד כדי למזער אותה בעזרת לחץ חברתי חיובי. תחושת האחריות הקולקטיבית שלהם תתחזק.

עובדים שהשתתפו ביחד בסדנה ואולי אפילו שיתפו פעולה באחת הסימולציות, יטמיעו את התכנים בהתנהלותם, וסביר להניח ש"ברגע האמת" הם ייזכרו בהם ויפעלו על פיהם. בדרך זו הם יעמיקו את התחושה שיצרו, ביחד, מקום עבודה נעים ובטוח יותר עבור כולם.


מחפשים דרך הסברה יצירתית ומקורית בנושא ההטרדות המיניות במקום העבודה שלכם?

רוצים לרתום את העובדים לתהליך?

צרו איתנו קשר עוד היום