הידעתם? גם הערות ביחס לנטייה מינית נחשבות להטרדה מינית

הידעתם? גם הערות ביחס לנטייה מינית נחשבות להטרדה מינית
הידעתם? גם הערות ביחס לנטייה מינית נחשבות להטרדה מינית


כשאומרים לכם "הטרדה מינית", האסוציאציה הראשונה שתעלה בראשכם ככל הנראה היא של גבר מעיר הערה בעלת תוכן מיני לאישה. ואכן, רוב המקרים של הטרדה מינית עבודה מתרחשים בין מטריד, גבר, לבין אישה. אך ישנן הטרדות מיניות שפחות מקובל לדווח עליהן למרות שהן קיימות לגמרי וגורמות לסבל עבור לא מעט אנשים.

אנחנו מדברים על הטרדה מינית שנעשית על רקע של נטייה מינית. ולמה הכוונה? להערות או שאלות בנוגע לחיי המין, השמעת בדיחות הלועגות למי מקהילת הלהט"ב, הקנטות ביחס לנטייה מינית של עובד והתעמרות על רקע העדפה מינית.

בדקנו מה אומר החוק

על פי החוק למניעת הטרדה מינית, אחד מהמעשים המהווים הטרדה הם השמעת אמירות מבזות ומשפילות ביחס לנטייתו המינית של אדם. דוגמה בולטת לכך היא תביעתו של העיתונאי והמגיש יגאל רביד נגד מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1 לשעבר, משה נסטלבאום. בית המשפט חייב את האחרון לפצות את רביד ב-150 אלף ש"ח בין השאר על אמירות קשות ביחס למיניותו. על פי כתב התביעה נסטלבאום אף נהג לומר לרביד בנוכחות אחרים כי לא ניתן לסמוך על עובדים הומוסקסואליים, ש"תוקעים סכין בגב".

מדוע חשוב לדעת שגם אמירות מבזות על רקע נטייה מינית של אדם נחשבות להטרדה מינית?

  • תוכלו לזהות ולמנוע את הפעם הבאה שמישהו יעיר הערה מטרידה לאחד העובדים אתכם, ויגרום לו (ולכם) להרגיש לא בנוח – וכמובן לטפל בכך.

  • כדי שמי שהוטרד בעבודה ביחס לנטייתו המינית יידע שיש אצלכם כתובת לדיווח על התנהגות פסולה כזאת, ולא ירגיש שהוא "מודר" מהטיפול בהטרדות מיניות או יחשוש להתלונן, רק משום שהוא לא נופל לתוך המשבצת המקובלת של גבר מטריד אישה.

  • כך תוכלו להעביר את המסר לשאר העובדים בארגון שהטרדות מסוג זה אינן מקובלות עליכם, ולרענן את הידע של המנהלים והעובדים בעזרת שיח פתוח והסברה. אפשר למנוע את ההטרדה המינית הבאה שתתייחס לנטייה מינית של עובד .

זכרו, הידע שלכם הוא שלב משמעותי וחיוני בדרך ליצירת סביבת עבודה נעימה, בטוחה ומכבדת.